Firmy wynajmujące podnośniki koszowe w Łodzi nie tylko zarabiają na tego typu maszynach, ale też je serwisują. Mowa tu dokładnie o tym, że firmy budowlane lub te zajmujące się przycinaniem drzewostanu wynajmują te konkretne podnośniki, a po wykonaniu pewnej liczby zleceń je zwracają i na dokładkę opłacają fakturę za wynajem. Kluczowe znaczenie ma też i to, że trzeba też i te podnośniki serwisować, a te podnośniki to te elastyczne przewody hydrauliczne, te stalowe, pompy hydrauliczne i zestaw akumulatorów, który zasila pompę hydrauliczną, ale też umożliwia podnośnikowi poruszanie się samodzielne po danym placu budowy. Wszystkie te podzespoły w przypadku konkretnego podnośnika się rzecz jasna zużywają, a utrzymanie danej maszyny w pełni sprawności to wyzwanie, bo oryginalne części zamienne są rzecz jasna tymi dość drogimi.

Wynajem podnośnika koszowego – zamienniki wschodniej produkcji

Podnośniki koszowe, czyli też i te podnośniki koszowe do wynajęcia w Łodzi naprawia się za pomocą tańszych zamienników części. Tak jest rzecz jasna taniej, ale też trzeba na rynku wyszukać producenta zamienników powszechnie uznawanych za te lepsze jakościowo. Mowa tu o tym, że części te dzielą się na bardzo tanie i słabe jakościowo, oraz na te droższe, które jeśli chodzi o trwałość to niemal dorównują oryginałom. Takowe można wyszukać w sieci za pomocą blogów prowadzonych na portalach społecznościowych, bo te blogi także poświęcone są zamiennikom do podnośników koszowych. Zamienniki takie zmniejszają koszty napraw, a te trafiają się dość często, bo co jakiś czas jakaś z firm nadmiernie obciąży konkretny podnośnik i zwrócą go choćby po tym zaklejeniu jednego z elastycznych przewodów hydraulicznych. Te prowizoryczne naprawy mają miejsce na placach budowy, a zwracanie podnośników uszkodzonych to nie jakaś tam zaskakująca praktyka i co równie istotne te defekty właściciele firm budowlanych maskują, po to by wypożyczalnia tych sprzętów nie mogła kosztami napraw obciążyć konkretnej firmy. Wynajem podnośnika koszowego to dobry sposób na ogarnięcie budżetu.

Czy wypożyczalnie mają własnych mechaników?

Wypożyczalnie sprzętów używanych na budowach, takich jak podnośniki koszowe mogą mieć własnych mechaników, którzy dbają o te maszyny. Taki mechanik wiele napraw wykona sam i to w tej bazie danej wypożyczalni, czyli zbędnym stanie się odstawianie podnośników i innych maszyn do serwisów, a takie odstawianie zajmuje cenny czas i co równie istotne kosztuje. Istotnym jest też parametr tej straty finansowej dla wypożyczalni tych sprzętów, czyli nie można wypożyczyć maszyny przez godzinę lub dwie, bo jedzie ona na lawecie od mechanika. Dlatego tak ważnym jest to by wypożyczalnia wykonywała jak najwięcej napraw we własnym zakresie, bo dzięki temu dana maszyna dłużej na siebie zarabia. Z tej przyczyny dobrze jest mieć tego jednego lub dwóch mechaników od podnośników koszowych i innych wypożyczanych sprzętów na etacie, bo tacy specjaliści wielu napraw dokonują na miejscu.

Podejście firm budowlanych do wynajmowanego sprzętu.

Na budowach pewnym jest to, że podnośniki koszowe zaliczane do tych wypożyczanych ulegają awariom raz na jakiś czas. Nikogo nie dziwi też i to, że zwraca się te sprzęty w jakimś stopniu uszkodzone. Dlatego spisuje się specjalne protokoły związane ze stanem tych sprzętów przed i po wypożyczeniu, po to by naprawy nie były jedynie ciężarem finansowym dla konkretnej wypożyczalni. Podobnie się postępuje jeśli chodzi o te wypożyczane pojazdy użytkowe. Trochę jest z tym biurokratycznej zabawy i wpływa to po części na szybkość wypożyczania, ale jeśli jeden przedsiębiorca budowlany uszkodzi wypożyczony podnośnik, to najprawdopodobniej zapłaci on też za jego naprawę.